DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 36°C
Sıcak

“Esad Gitmeden Bölgeye Huzur Gelmeyecek”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, yaptığı açıklamalarda Suriye’deki gelişmelere değindi.
Kaynak Yeniçağ: Devlet Bahçeli MHP grubunda konuştu

18.02.2020
59
A+
A-

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Altını çizerek ifade ediyorum ki, Esad gitmeden koltuğundan indirilmeden barış istikrar mumla aranacaktır.” ifadesini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Siyaset bir akıl işidir devlet yönetimi ise adalet ve ahlak üzerine bina edilmelidir. Karambole temsil olmuş toplumlar şarampole devrilmeye mahkûmdur. Biz nerede susup nerede konuşacağımızı bilecek, bununla yetinmeyip, gür bir sedayla beyan edecek akıl sahibiyiz. Tehlikeler kapımıza dayandığında seyredecek kadar aciz, basiretsiz değiliz. Boş lafa karnımız toktur.

Vatan ve millet uğruna göstereceğimiz fedakarlıklar pek çoktur. Aklını kullanmayan kişi veya toplumların geçmiş ile gelecek arasında bağ kuramayacağına kuvveden de fiile geçemeyeceğine inanırız. Siyaset bir akıl işidir. Karambole teslim olmuş toplumlar şarampole devrilmeye mecburdur.

TÜRKİYE’Yİ İÇİNE ÇEKEN ANAFORLA MÜCADELE ETME VAZİFEMİZDİR

Aklın geniş imkanlarına kapalı duran milletlerin herhangi bir geleceği olamayacaktır. Geleceğini planlayamayan milletlerin herhangi bir geleceği olamaz.

Türkiye’nin içine çekmek istenen anafora müdahale etmek başlıca vazifemizdir. Karanlık emellerin yıkılması ortak emelle mümkündür. Her vicdan sahibi insanımız ağır sorunlarla muhatap olduğumuzu teyit edecektir. Hiçbir sorun, altında ezilecek kadar telafisiz değildir.

Türkiye sınır ötesinde ve sınır içinde kesintisiz ilerleyen milli bir direniş halindedir. Ülkemiz çok cepheli, etkili, yönlü bir mücadelenin tam ortasındadır. Bu yalın gerçeği inkar etmek akıl fukaralığına işarettir.

BEYAZ TOROSLAR DEVREDE DİYENLER…

Aslına bakarsanız tesir alanı açısından değerlendirdiğimizde şu anki mücadele partiler üstü muhtevaya haizdir. Sınır içinde ve sınır ötesinde Türkiye milli bir direniş halindedir. Pençe, Kıran, Kapan operasyonları terörün belini kırmakla kalmamış, Türk devletinin kudretini demir yumrukla göstermiştir.

Beyaz Toros devrede diyen terör destekçilerinin saklanacak yeri kalmamıştır. Fırat Kalkanı, Barış Kalkanı sınır ötesinde teröristleri kesip atmıştır. İşgal ve istila amacımız olmadığı ortadadır.

Hiçbir ülkenin taşında, toprağında çok şükür gözümüz yok. Ancak ‘Suriye’de ne işiniz var’ diyen küresel şer odaklarına verilecek cevabımız vardır. Türkiye’nin neden Suriye’de ya da Libya’da olduğunu sorgulayan küresel güçlere, ‘Sizin orada ne işiniz var’ demek doğal hakkımızdır. Çad ve Sudan başta olmak üzere militanları toplayıp komşu ülkelere yığanların önce imal edip sonra yalanda imha edenlerin kim olduğunu bilmeyen kalmamıştır.

AKINCI’YA TEPKİ

“Mustafa Akıncı’nın ifadesi Akdeniz’deki karanlık planların göstergesi değil midir? Milli bir duruşla taşın altına gövdemizi koymayalım mı? Küresel fitnenin tekerine çomak sokmayalım mı? Olan olmuş geçen geçmiş diyerek başımızı kuma mı gömelim?”

“ESAD İNDİRİLMEDEN BARIŞ MUMLA ARANIR”

“Mazlumlar tükenirken katiller tetiktedir. Berlin, Moskova, Abudabi, Riyad oyun içinde oyun olmuşlar ama parklarda oyun oynaması gereken çocuklar şu kış vaktinde soğuktan tir tir titrerken yiyecek bir lokma ekmekten mahrum kalmışlardır. Türkiye yeterince insani sorumluluğunu yerine getirmiştir. Yeni sığınmacı dalgası ülkemizin kaldıramayacağı ilave bir yüktür. Hazmetme kapasitemiz dolmuştur. Esad akıl ve vicdan tutulması yaşayarak dünyanın gözü önünde kendi halkının kanını akıtmaktadır. Halen Esad ile görüşülsün diyen sorumsuz siyasetçilerin bu tabloyu görmemesi ise kabul edilemez. Bu siyaset körlüğün nasıl telif edilecektir? Kılıçdaroğlu keçeyi suya atmış çıkan yerini taşlıyor. Altını çizerek ifade ediyorum ki, Esad gitmeden koltuğundan indirilmeden barış istikrar mumla aranacaktır.”

“Kaçan, korkan tek kelimeyle namerttir. Rejim unsurlarının gözlem noktalarının gerisine bu ay sonuna kadar çekilmesi çatışmasızlık ortamı için mecburidir. Türkiye’nin şakası makası yoktur. Yeni bir saldırı, yeni şehit haberleri Esad’a pahalıya mal olacaktır. Bedelini Suriye’nin her zemininde misliyle ödeyecektir.”

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ

“Biz Şam’a girelim diyorsak Ankara’yı tehdit altında gördüğümüzden dolayıdır. CHP Genel Başkanı yine boş keseden sallamış. Orta Doğu İş Teşkilatı kuracaklarını söylemiş. Hadi kurdun diyelim Esad’la mı eş başkanlık görevini paylaşacaksın. Siyaseti bırakıp komedi filmi çevirse kapalı gişe oynar, epey de hayran kitlesi kazanır.”

“Söyler misin bize İdlib’de sıkışan kimdir, orada bulunan kimdir? Hangi mihrakların namına dedikodu yapıyorsun? Sen Türkiye Cumhuriyeti’ni bilir misin? Yoksa nüfus kütüğünü Suriye Arap Cumhuriyeti’ne mi aldırdın? İdlib’de sıkışan yok ama sıkıştırılmak istenen ülkenin Türkiye olduğu nettir. Sen hangi örgütün hangi işbirlikçinin fermanını okuyorsun? CHP’nin başındaki bu utanç vesikası ülkesi ve milletiyle köprülerini atmış, Türkiye düşmanlarının kadrosuna iltica etmiştir. Ruhunu nadasa bırakanlar bizi anlayamaz. Türk milletinin beka hassasiyetini asal önemseyemezler, buna da kafaları basmaz. Esad’ı Recep Tayyip Erdoğan’a tercih eden kokuşmuşlukla hiçbir şey konuşulmaz.”

“Biz Rusya’yı 94 harbinden biliriz. Biz Stalin yönetimindeki Rusçanın Moskova Konferansı’nda Türk topraklarını istila talebini de asla aklımızdan çıkarmayız. Demiyoruz ki düşman olalım yalnızca istediğimiz karşılıklı hak ve çıkarlara saygıdır. Ne olursa ne ala dostluğu da biliriz hasmı da biliriz. Önce el sıkışıp arkaya geçince yumruk sallamak Türk milletinin tarihine yabancıdır. Biz sıkacağımız eli de atacağımız yolu da açıkça adam gibi yaparız. Nasıl davranıyorsak öyle muamele bekleriz.”

 Biz şehidi iç siyasi tartışmalarda puan kazanmaya tacil edecek kadar alçalmayız: Vakti gelince Allah şahit biz bu hesabı faillerinden mutlaka sorarız. Kışkırtmayız, milletin tamamını hasretle kucaklarız. Yanlışa yanlış demekten korkmayız. Rusya Federasyonu’nun Dışişleri açıklamasını kendilerine aynen iade eder yeni açıklamalarını heyecanla bekleriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.